Kayıt ol

Android Uygulamaların Otomatik Başlaması Nasıl Engellenir

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
Android Uygulamaların Otomatik Başlaması Nasıl Engellenebilir?
Akıllı telefonlar hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Her geçen gün gelişmektedir. Bu telefonlar artık hayatımızın bir parçası olmuştur. Bu kadar hızlı gelişen telefon piyasası artan fiyatları beraberinde getirmiştir. Yüksek miktarda olan telefonlar ilgili depolama alanı, kamera özellikleri, ram kapasitesi gibi özellikler ön plana çıkmaktadır.

Depolama alanı bunlar içinde önemli bir yer almaktadır. Depolama alanı telefonun ham alanıdır. Her yüklenen uygulama bu alanı doldurur. Otomatik başlayan bu uygulamaların kendini gene otomatik güncelleyerek depolama alanını hızlı bir şekilde doldurmaktadır. Bu uygulamaların kapatılması gerekmektedir. Bu kapatma işlemini bir kaç yolla yapabiliriz.

1. Ayarlar Bölümünden Otomatik Başlamasını Engelleme
Ayarlara giderek seçeceğimiz programın otomatik başlayıp başlamayacağını seçebiliriz. Ayarlar>uygulamalar sekmesi tıklanarak uygulama seçilir. Ardından otomatik başlatma kapatılabilir. Otomatik başlatma kapatıldıktan sonra otomatik başlayıp başlamadığına bakılmalıdır. Genellikle otomatik başlatma butonu kapalıdır. Eğer açarsanız aktif hale gelir. Otomatik başlar. Ancak açılması tavsiye edilmez. Hem pil ömrü açısından hem de telefon performansı açısından iyi bir durum değildir.

Android telefonlar açısından otomatik başlayan bazı programlar vardır. Bunlar temel uygulamalardır. İşletim sistemini, şarj olması gibi temel olayları düzenleyen uygulamalardır. Bu uygulamalar telefon açılmasıyla aktif hale gelir. Kapatılması, silinmesi asla istenmez. Android telefonlarda depolama alanı hemen dolabilir. Otomatik güncellenen uygulamalar depolama alanını hızlı bir şekilde doldurur.

Bunun en etkili yolu “Ayalar” sekmesine giderek, uygulamalar butonuna tıklanır ve otomatik güncelleme kapatılır. Böylelikle daha aktif bir depolama alanı kazanılmış olur. Uygulamaların telefonumuza verdiği birçok zarar vardır. Depolama alanı dolması, otomatik başlatılarak işletim sisteminin doldurulması bunlardan sadece bazılarıdır.

2. Otomatik Başlayan Programın Tespit Edilmesi
Bazı programların otomatik başlaması için onay alması gerekmektedir. Otomatik başlatmak istiyor musunuz, sorusuna olumlu ya da olumsuz cevap verilmesi gerekmektedir. Genellikle çoğu program otomatik başlama halindedir. Ancak aktif edilmeleri gerekmektedir.

Aktif hale getirilmediğinde çoğu program otomatik başlamaz. Yüklenen program açılması halinde bazı izinler isteyebilir. Bunları dikkatli inceleyerek eğer otomatik başlama isteği varsa reddedilmelidir. Görüldüğü gibi ayarlar sekmesinden otomatik başlama engellenebilir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Adobe Photoshop programının ayarlarını sıfırlamak için, Adobe Photoshop simgesini çift tıkladıktan hemen sonra klavyeden "SHIFT+CTRL+ALT" tuşuna basabilirsiniz. Çıkan "Delete the Adobe Photoshop Settings File?" uyarısı çıktığında "Yes" butonuna tıkladığınızda ayarlarınız sıfırlanarak Adobe Photoshop'unuz fabrika ayarlarına dönecektir.
Üst