Kayıt ol

Eft nedir?

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
Eft Nedir?
Teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte, uzun uzadıya vakit alan tüm banka işlemleri tabiri caizse bir tıkla gerçekleştirilmektedir. Eskiden olduğu gibi insanlar para transferleri için bankada sıra beklemek yerine cep şubelerden veya bankamatiklerden EFT ve havale işlemlerini gün içinde kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Teknolojinin sağlamış olduğu bu kolaylık yediden yetmişe tüm kullanıcıları memnun etmekte ve zaman israfının önüne geçmektedir. EFT işlemi havale işlemine nazaran çok daha hızlı elektronik bir uygulama olmasından dolayı bireyler ve kurumlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

EFT
Banka sektöründe kullanılan bir terim olan Elektronik Fon Transferi (EFT) günlük hayatta bireysel ve/veya kurumsal müşterilerin farklı bankalar arası para transfer işlemi yapmasını sağlamaktadır.

EFT işleminin yapılabilmesi için, para aktarımının yapılacağı kişi veya kurumun IBAN (Uluslararası Banka Hesap Numarası) ve unvan gibi bilgilerinin doğru olması işlemin yapılabilmesi için esas önemli kriterdir.

Özellikle ilk defa para transferi gerçekleştirecek müşteriler tarafından Havale ve eft sıklıkla karıştırılmaktadır. Havale; Aynı banka müşterileri arasında gerçekleşen para transferini ifade ederken, eft; farklı banka müşterileri arasında gerçekleşen para transferini ifade etmektedir.

EFT Nasıl Yapılır?
Para transferi gerçekleştirmek istediğiniz kişinin IBAN numarası ve unvanı eft işlemini gerçekleştirmek için yeterli olacaktır. EFT işleminiz sonrasında yaklaşık olarak on beş dakika içerisinde para transferi karşı tarafa aktarılacaktır.

EFT Hangi Saatler Arasında Yapılır?
EFT işlemi her bankanın çalışma saatleri arasında doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Saat aralığı bankadan bankaya değişse de en geç EFT yapılacak saat 17.30 olarak değerlendirilebilir. Bu saatten sonra yapılan eft işlemi bir sonraki gün banka açılış saati ile birlikte karşı tarafa aktarılmaktadır.

EFT Ücretli Mi?
EFT işlemi ücretli bir şekilde gerçekleştirilmekte olup, sabit bir ücret bulunmamaktadır. Her bankanın politikalarına göre değişmekte olan EFT ücreti bir ile beş Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Adobe Photoshop programının ayarlarını sıfırlamak için, Adobe Photoshop simgesini çift tıkladıktan hemen sonra klavyeden "SHIFT+CTRL+ALT" tuşuna basabilirsiniz. Çıkan "Delete the Adobe Photoshop Settings File?" uyarısı çıktığında "Yes" butonuna tıkladığınızda ayarlarınız sıfırlanarak Adobe Photoshop'unuz fabrika ayarlarına dönecektir.
Üst