Kayıt ol

Elektronik cihazlar kiralanabilir mi?

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
Elektronik cihazlar kiralanabilir mi?
Elektronik cihazların günümüzde oldukça faydası görülmektedir. Bu faydalar ile birlikte hayatımız oldukça kolaylaşmaktadır. Bu zorlukları aşabilmek için önümüze çıkan engelleri hızlı bir şekilde geçebilmek için elektronik cihazlardan destek alıyoruz. Telefon, bilgisayar, beyaz eşya gibi bir çok türü bulunan elektronik cihazlar yüksek bir çoğunlukla kişiye özel cihazlardır. Bu cihazların kullanımları kişisel olarak düşünüldüğü için her cihazı kullanan kişi cihaza verdiği önem derecesinde bakımını yapmaktadır.

Elektronik Cihazların Kiralanması
Bazı durumlarda elektronik cihazların alınması yerine kiralanması gerekebilir. Çünkü bazı elektronik cihazlar bütçemizi aşabilecek doğrultuda pahalıdırlar. Bunun önlemini almak için tek seferlik ya da bir kaç seferlik kullanımlar için genellikle kiralama yöntemi akla gelmektedir. Kiralama işlemi için cihaz kiralama sözleşmesi mevcuttur.

Elektronik Cihaz Kiralama Sözleşmesi
Sözleşmenin ana içeriği kiralayan ve kiralık veren taraflar arasında bilgi alışverişinin sağlanmasıdır. Tarafların kimlikleri, adres bilgileri, sözleşmenin konusu, kiralanan eşyanın marka modeli, cezai yaptırımlar, tarafların hakları vs. gibi durumlar elektronik cihaz kiralama sözleşmesi içerisinde yer alan ana başlıklardır. Sözleşmenin maddelerinde elektronik cihazın kullanım şartları maddesi varsa okunmalıdır.

Elektronik Cihazların Kiralanması
Elektronik cihazlar genellikle kişiye özel cihazlar olduğundan kiralanması çok da doğru bir seçenek değildir ancak gerekli durumlarda kiralanması daha cazip hale gelebilmektedir. Fiyatların yüksek olduğu durumlarda kiralanma seçeneği kullanılmasında fayda vardır. Kiralama yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan biri cihazın hasarlı olup olmadığının kontrol edilmesidir. Böyle durumlarda kullanılan cihazlar hem kiralayan kişiye zarar verecek hem de kiraya veren avantaj sağlamış olacaktır. Genel itibariyle dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu tür durumlarda bu işlerden anlayan uzman kişiler vasıtasıyla kiralama yapılması faydalı olacaktır. Maliyet hesabı, cihazın kullanım amacı gibi kullanılacak yerlere doğru orantılı olarak seçilmesi faydalı olacaktır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Flatcast radyolarına port açarken ihtiyacınız olan port numarası: 40123
Üst