Kayıt ol

iCloud Nasıl Girilir?

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
iPhone telefonları için çokça kullanılan iCloud, Apple marka mobil cihazlar veya bilgisayarlar içerisindeki verilerin internet ortamında saklanmasının ve korunmasının sağlanması için geliştirilen bir platformdur. iCloud ile saklanan dosyalar veya özel fotoğraflar izinsiz hiç bir ortam veya site ile paylaşılmamaktadır.

Cihazlardaki fotoğraflar, videolar, müzikler, ses kayıtları ve indirilen uygulamalar iCloud sayesinde senkronize edilebilir. Bunun için senkronize edilmek istenen cihazların İOS işletim sistemine sahip olması gerekmektedir.

iCloud Tarafından Sağlanan Hizmetler Nelerdir?
iCloud özel dosyaların korunması için iOS işletim sistemine sahip kullanıcılara 5 GB ücretsiz depolama alanı sağlamaktadır. Bu deponun kapasitesinin aşıldığı durumlarda ise uygun fiyatlar ile daha fazla yer elde edilebilmektedir.

iOS işletim sistemi veya MAC tabanlı uygulamaları destekleyen iCloud, Windows tabanlı bilgisayarlarda da takip edilebilmektedir. Bunun için tek gereken şey bir Apple kimliğinin olmasıdır. Apple kimliği, Apple marka cihaza sahip kişilere sağlanmaktadır. Eğer, cihaz ikinci el ise Apple sitesinden bir kimlik edinilmelidir. Kimliğe sahip her kullanıcıya iCloud kullanımı sağlanmaktadır.

iCloud içerdiği mail, takvim, kişiler ve anımsatıcı bölümleri ile kaybolan verilerin geri aktarılmasını sağlar. Yanlışlıkla silinmiş veya geri yüklenmesi istenen birçok dosya ve veri iCloud ile geri kazanılabilmektedir.

Sistemde, mobil cihazını kaybetmiş kişiler için de IPhone'umu bul seçeneği mevcuttur. Özellikle çalınan cihazların yer tespitinde önemli olan bu seçeneğin kullanılabilmesi için IPhone üzerinde bu seçeneğin de aktif olması gerekmektedir.

iCloud Sistemine Nasıl Girilir?
Apple marka cihazı satın alırken verilen veya sonradan oluşturulan Apple kimliği ile beraber iCloud sitemine giriş yapılabilir. Bunun için öncelikle MAC veya iOS işletim tabanlı cihazda iCloud aktif hale getirilmelidir. Tüm cihazlarda Apple kimliği ile giriş yapıldıktan sonra her cihazda senkronize edilmiş dosyaların olduğu görülecektir. Örneğin; mobil cihazda açılan yeni bir albüm internet tarayıcısı ile açılan iCloud üzerinden de görülecektir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Adobe Photoshop programının ayarlarını sıfırlamak için, Adobe Photoshop simgesini çift tıkladıktan hemen sonra klavyeden "SHIFT+CTRL+ALT" tuşuna basabilirsiniz. Çıkan "Delete the Adobe Photoshop Settings File?" uyarısı çıktığında "Yes" butonuna tıkladığınızda ayarlarınız sıfırlanarak Adobe Photoshop'unuz fabrika ayarlarına dönecektir.
Üst