Kayıt ol

İnternete Başvurulur Mu?

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
İnternet Sağlayıcısı Nedir?

İnternet sağlayıcıları, ülkeden ülkeye farklılık gösterebilen, yasal olarak internet hizmeti dağıtma ve abonelik oluşturma hakkına sahip şirketler, kuruluşlardır. Abonelerine, tarifeleri doğrultusunda internet hizmeti sunarlar, düzenli ödeme yapmayan abonelerin internet hizmetini tamamen kesebilir veya kısmen yavaşlatabilir. Ülkemizde adı sıkça duyulan Türk Telekom İnternet (TTNET), Turkcell Superonline, DSmart Net, Vodafone gibi şirketler birer internet sağlayıcısıdır.

Modem Nedir?

İnternet hizmeti ile bilgisayar/ telefon arasında bağlantıyı sağlayan cihaz "modem" olarak adlandırılır.

ADSL Modem Nedir?

ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line), Türkçe adıyla Asimetrik Sayısal Abone Hattı günümüzde internet hizmeti alabilmek en sık kullanılan bağlantı türüdür. Sabit telefon hattı kablosu aracılığıyla bağlantı sağlanır.

Fiber Modem Nedir?

En hızlı internet hizmeti sağlayan bağlantı/modem türüdür. İnternet hizmeti fiberoptik kablolar ile kullanıcıya ulaştırılır.

Kablosuz Modem Nedir?

Yalnızca Wİ-Fİ hizmeti veren modemlerdir. Güç kablosu dışında hiçbir bağlantı kablosuna ihtiyaç duymaz. İçine takılan Sim Kart ile internet hizmetini uydudan alır.

İnternet Hizmeti Alabilmek İçin Ne Yapılır?

Yasal olarak internet hizmeti alabilmek için internet sağlayıcılarına şahsen başvuru yapılması, abonelik oluşturulması gerekmektedir. ADSL ve Fiber internetler için internet sağlayıcısı tarafından altyapı kontrolü yapılır. Altyapı uygunsa kablolu internet bağlanır. Altyapısı uygun olmayan veya sabit bir internet kullanmak istemeyen kullanıcılar Kablosuz Modemlere başvuru yaparlar. 12-24 aylık taahhütname imzalanır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Flatcast radyolarına port açarken ihtiyacınız olan port numarası: 40123
Üst