Kayıt ol

İnternetten Beyaz Eşya Alınır Mı?

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
İnternetten Beyaz Eşya Alınır Mı

İnternet Üzerinden Alışveriş Yapılır mı?

Günümüzde internetten satış artık çok önemli noktaya geldi. Çoğu firma kurumsal olarak internet siteleri ile çalışmakta ve sürekli iş birliği içindeler. Beyaz eşya alınırken nelere dikkat edilmesi gerek, hangi siteden almalıyım gibi tereddüt içinde kaldığımız durumlar olmuştur. Normal piyasadaki fiyatlar ile internet sitelerindeki fiyat arasında farklılıklar da cabası ve farklılıklardan dolayı bazen fiyatlar arasında uçurumlar oluşmakta olduğu gibi acaba aynı ürün mü diye kendi kendimize soru da sormadan geçemiyoruz. Tabi böyle durumlarda akıllara şu sorular geliyor;

1- İnternet alınan üründe yetkili servis mi gelip kuruyor? Garanti başlangıcı onlara mı ait, kurulum esnasında çıkacak herhangi bir problemde sorun yaşar mıyım?
2- Kurulum kime ait? Yetkili servis gelirse extra ücret alır mı?

Garanti Süresi
Tabi bu sorular her zaman olacak ancak internetten alınan ürünlerin geneli distribütor garantili olduğu için kurulumu yetkili servisler ücretsiz yapıyor ve sanayi bakanlığı en az 2 yıl garantili olmasını emrediyor. Beyaz eşyalarda genelde 3 yıl garanti olup ayrı bir ücret karşılığı bu garanti süresi uzuyor. Artık tüm beyaz eşya firmalarının online satış mağazası bulunmakta olduğu gibi haricinde kurumsal firmalar da satışlarını aynı şekilde online olarak gerçekleştirmekte.

Ancak arada şöyle bir durum söz konusu normal firmanın sitesinden ürünlere göz atarken karşılaştırma ya da benzer ürüne eşdeğer bir ürün arasında kıyaslama ya da ürünü kullanıcıların herhangi bir yorum yapma ya da fikir beyan etme olasılığı daha az.

Kıyaslama
Ama her ürünü kıyaslayabileceğimiz bir ortam var artık. Hangi beyaz eşyayı almak istiyorsak o ürünle alakalı her şeyi karşımıza çıkaran internet sayesinde daha kolay ve bilgi dahilinde gerekli kullanan ya da ürünü satın alan diğer kullanıcılar tarafından da yazılan yorumlara göz atarak istediğimiz ürünü satın alabilme imkanımız ya da en azından bir fikir sahibi olma durumumuz var. Ve alacağımız ürünü en az 4-5 sitede kontrol etme ücret takibi indirim fırsatlarını tarafımıza bilgilendirme yapan aracı siteler var. Bunlar sayesinde istediğimiz ürünü daha ucuza alabilme fırsatı sunması bir tık ötenizde.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Adobe Photoshop programının ayarlarını sıfırlamak için, Adobe Photoshop simgesini çift tıkladıktan hemen sonra klavyeden "SHIFT+CTRL+ALT" tuşuna basabilirsiniz. Çıkan "Delete the Adobe Photoshop Settings File?" uyarısı çıktığında "Yes" butonuna tıkladığınızda ayarlarınız sıfırlanarak Adobe Photoshop'unuz fabrika ayarlarına dönecektir.
Üst