Kayıt ol

iPhone'da Ana Ekran Tuşuna Dokunmadan Ekran Görüntüsü Alma

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
iPhone'da Ana Ekran Tuşuna Dokunmadan Ekran Görüntüsü Alma
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektrik ve elektronik sektörü de hızlı bir ilerleyiş kaydetti. Özellikle telefon markaları bu ilerleyişte büyük bir rekabet halindeler. En bilindik ve en çok rağbet gören telefon markası olan Apple bu rekabette ön sıralarda yer alıyor.

Telefonlardaki özellikler tüketiciler açısından önemli bir noktadır. Bulunan özellikler ve içerik açısından kolaylık sunması da gösterilen ilgiyi arttır. Apple markası iPhone telefon modellerinde bu kolaylığı en güzel şekilde sunar. Kendince yarattığı tarzıyla, içeriğiyle ve modelleriyle her kesime hitap ediyor.

iPhone'da Ekran Görüntüsü Alma
iPhone’nun en klasik ekran görüntüsü alma özelliğini bir Android kullanıcısı dahi bilir. Bu özellik iPhone’nun en bilinen ve en eski özelliğidir. Ana ekran tuşuyla başlat tuşuna aynı anda basıldığında istediğiniz ekran görüntüsü alınmış ve galerinizde yerini almış olur. Bu ekran görüntüsü almanın en bilindik yoludur. Fakat bu özellik ana ekran tuşunun parmak izi okuma hassasiyetine sahip olması nedeniyle sıklıkla kullanıldığında hasara uğrayıp bozulabiliyor. Bu şikâyetleri göz önünde bulunduran yetkililer bunun için bir farklı yol daha tasarlamıştır. Bu özelliği her telefon kullanıcısı bilmediği için fazla yaygınlık göstermez.

iPhone'da Ana Ekran Tuşuna Dokunmadan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Yıllardır iPhone kullanan bir kullanıcı bile ekran görüntüsü almak için ana ekran tuşunu kullanır. Herkesin gözden kaçırdığı bir özellik sayesinde iPhone ana ekran tuşunu kullanmadan ekran görüntüsü almayı sağlıyor. Apple’ın ‘’AssistiveTouch’’ özelliği sayesinde sadece bir ekran görüntüsü değil telefonunuzu kontrol etmekten, Siri’yi kullanmaya hatta 3D touch gibi birçok hareketi rahatlıkla yapabilirsiniz.

AssistiveTouch Nasıl Kullanılır?
1- Öncelikle Ayarlar- Genel- Erişilebilirlik sıralamasını izliyoruz.
2- AssistiveTouch’a girerek ve sağındaki butona dokunarak etkinleştiriyoruz.
3- Bu işlemi yaptıktan sonra ana ekran tuşunun da yer aldığı bir menü ekranınızda yer alıyor.
4- Ekran görüntüsü almak istediğinizde bu menüye girerek önce Aygıt- Fazlası- Ekran resmi yolunu izleyerek işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Bu özellik sayesinde hem ana ekran tuşunu kullanmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilir hem de telefonunuzun daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. iPhone bu özelliğiyle herkesi kendine hayran bıraktı.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Adobe Photoshop programının ayarlarını sıfırlamak için, Adobe Photoshop simgesini çift tıkladıktan hemen sonra klavyeden "SHIFT+CTRL+ALT" tuşuna basabilirsiniz. Çıkan "Delete the Adobe Photoshop Settings File?" uyarısı çıktığında "Yes" butonuna tıkladığınızda ayarlarınız sıfırlanarak Adobe Photoshop'unuz fabrika ayarlarına dönecektir.
Üst