Kayıt ol

Kalitesiz şarj aletleri tehlike saçıyor

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
Cep telefonları her an her bireyin çevresinde. Bütün gün çoğu noktada yaşamı basitleştiren cep telefonları yanlış kullanımlar sebebiyle tehlikeli duruma gelebiliyor. Patlayan cep telefonu haberleri ardı ardına gelir iken bir son dakika açıklaması daha geldi, kalitesiz şarj aletleri büyük tehlike içeriyor.
Akıllı telefonlar yaşamın mühim bir parçası olarak her an yanımızdayken şarj hususu da büyük ehemmiyet taşıyor. Son dakikaya kadar kullanılarak tüketilen bataryalar vakit vakit kalitesiz şarj aletleri kullanılarak şarj ediliyor, fakat bu hal büyük sıkıntılara yol açabiliyor. Manisa Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Üzen, tablet ve cep telefonu gibi teknolojik ürünlerin kalitesiz şarj aletleriyle şarj edilmesi halinde patlayabileceğini söyleyerek uyarılarda bulundu.

O HABERLERİN SEBEBİ KALİTESİZ ŞARJ ALETLERİ!
Oda Başkanı Mehmet Üzen, elektronik aletlerin şuurlu kullanılmaması halinde meydana çıkacak mümkün tehlikeye ilgi çekti. Zaman vakit medyada yer alan cep telefonlarının patlaması haberlerine değinen Üzen, bilhassa Çin malı kalitesiz ürünlerin patladığını ve yangınlara amacıyla olabildiğini söyledi. Kaliteli telefonlarda, kalitesiz şarj aleti tüketiminin patlamaya çağrı çıkardığını ifade eden, Zonguldak’ta bir hekimin cebindeki telefonun patlamasını numune gösteren Üzen, şu şekilde dedi:

“Kalitesiz malların patladığını, yangına sebebiyet verdiğini biliyorduk. Ancak kaliteli bir telefonun patlaması enteresan bir konu. Muhtemelen kalitesiz bir şarj aleti ile telefonun hasar gördüğünü ve ardından patladığını düşünüyoruz. Kaliteli ürünlerde patlama çok görülmez. Kalitesiz bir şarj aleti ile doldurulan powerbank’ın (küçük ebatlı şarj cihazı) şiştiğini görüyoruz. Kalitesiz bir ürünle bunu doldurduğunuzda amacıyla piller genleşip, patlamaya hazır bir el bombası haline geliyor. Bu gerektiğince tehlikeli.”

"KALİTESİZ ÜRÜNLERİN ÜLKEYE GİRİŞİ ENGELLENMELİ"
Bu tarz problemlerin görülmemesi amacıyla elektronik cihazların ülkeye girişinde kontrol mekanizması oluşturulması gerekliliğini dile getiren Üzen, şu şekilde devam etti:

“Gümrüklerdeki kişiler, teknik araçların kaliteli olup olmadığını bilmezler. Denetim mekanizması çalışmadığı prosese, kalitesiz mallar ülkeye girdiği prosese bu tür patlamaları duymaya devam edeceğiz. Bununla alakalı Gümrük Ticaret Bakanlığı’nın tedbir alması gerekiyor. Önlemler sonucunda de kalitesiz ürünlerin ülkeye girişinin engellemesi lazım.”
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Modem ara yüzüne erişmek için Tüm Marka ve Model Modem Şifreleri konumuza göz atabilirsiniz.
Üst