Kayıt ol

Önemli masmavi.net Forum Kuralları

Durum
Konu yönetici tarafından kapatılmıştır.

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek

Genel Forum Kuralları​

 1. 5651 sayılı kanun'un 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımlardan paylaşımı yapan üyeler sorumludur. Üyelerin yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiç bir sorumluluk kabul etmez.

 2. Her üye; üyelik şifresinin ve hesabının güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Üye, üyelik bilgilerini 3. kişilerle paylaştığı takdirde ya da bu bilgiler iradesi dışında 3. kişiler tarafından elde edildiğinde üyenin sorumluluğu devam eder.

 3. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen yazılar forumda paylaşılamaz.

 4. Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine ve büyük önderimiz Atatürk'e yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır ve masmavi.net' te yeri yoktur.

 5. Forumda yeni bir konu başlığı açılmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Sunucumuz arama için oldukça hızlıdır ve bu işlem sadece birkaç saniyenizi alır. Forumda aynı ya da benzer içeriğe sahip konu varsa yenisi açılamaz.

 6. Forumda herhangi bir konuyla ya da mesajla ilgili öneri, şikayet ve diğer bildirimlerinizi ilgili konunun bölüm moderatörüne " Rapor Et "butonunu kullanarak kolayca iletebilirsiniz. Diğer durumlar için ise süper moderatörlere özel mesaj yolu ile ulaşabilir ya da İletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

 7. Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması şarttır. "Yardım", "İmdat", "Acil" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir.

 8. Tehdit edici, tartışmaya yol açacak, hakaret içeren, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, siyasi ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik yazılar göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.

 9. Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır. Başlıklar büyük harfle başlamalıdır ve mesaj içeriğinin tamamı büyük ya da küçük harf olmamalıdır. "Örnek Başlık" ya da "Örnek başlık" şeklinde yazılabilir.

 10. Telif haklarını zedeleyen dosyalara (crack, serial, *****) link verilmesi ve sitede paylaşılması yasaktır. Başka bir siteden alıntı yapılmış ise mutlaka orijinal kaynağa ilişkin link verilmelidir. Alıntı yapılan yerden izin almak gerekiyorsa gerekli izin alınmalıdır.

 11. Forumda pornografik resimlerin ve linklerin yayınlanması yasaktır.

 12. Forum sitemize eklediğiniz imza görsellerinin boyutu maksimum genişliği 728px, maksimum yüksekliği 90px olmalıdır.

 13. Üyelerin birden fazla hesap açması yasaktır. Birden fazla hesap açılması tespit edildiğinde üyenin ikinci hesabı forumdan süresiz uzaklaştırılır.

 14. Üye talep etmedikçe Özel Mesaj göndererek web sitesi, ürün tanıtımları vb. ticari hiçbir reklam yapılamaz.
 15. Yukarıdaki kurala aykırı hareket eden üye Moderatör tarafından uyarılır. Bu maddeye aykırılığın tespiti halinde üye; 5 gün ila 20 gün süresince forumdan uzaklaştırılır.
 16. Forum üyeliğinizi dilediğiniz an iptal edilmesini talep ederek kullanıma kapattırabilirsiniz. Ancak üyelik iptali o güne kadar yazdığınız mesajların ve forumdaki sorumluluğunuzun sona erdiği anlamına gelmez ve bunlardan doğacak her türlü kanuni sorumluluğunuz devam eder. (Üyelik iptali ile birlikte, üye bilgileri ve hareketleri silinmez, sadece üyelik kullanıma kapatılır.)

 17. Forumda açılan tüm konular ve mesajlar, üyenin kendi isteği ile üyeliğinin iptali veya davranışları sonucunda uzaklaştırılması halinde dahi silinmez.

 18. Forum üzerinden paylaşılan yazılım veya dosyaların bilgisayarınızda oluşturabileceği sorunlardan forumumuz sorumlu değildir.

 19. Forum Kurallarında her zaman değişiklik yapılabilir, değişiklikler sitede yayım tarihinden itibaren geçerli olur. Forum kurallarında değişiklik yapılırsa mutlaka bir duyuru ile üyeler bilgilendirilir. Forum'da açılan konulardan ve içeriklerden söz konusu içeriği giren kullanıcı sorumludur, forumumuz sorumluluk kabul etmez.

 20. Hesap güvenliği ile ilgili her kullanıcının kendi hesabından sorumludur.

 21. Forumumuz, yasal zorunluluk olmadığı sürece kesinlikle bilgilerinizi 3. şahıs/kurumlarla paylaşmaz.

 22. Yazım ve paylaşım dili Türkçedir. Türkçe haricinde bir dil kullanmak yasaktır.

 23. Foruma üye olan herkes yukarıda belirtilmiş olan kuralları kabul etmiş sayılır.
* Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır. (Son Düzenleme Tarihi: 25.09.2021)
 
Son düzenleme:

Lady Nur

Ne kadar SAYGI o kadar SEVGİ
Vip Üye
10
Katılım
24 Eylül 2020
Konular
811
Mesajlar
3,152
Reaksiyon puanı
1,902
Puanları
113
Cinsiyet
Kadın
Emeğine sağlık çokkk gerekli açıklamalar olmuş teşekkür ederim Kardeşim.
 
Durum
Konu yönetici tarafından kapatılmıştır.
Modem ara yüzüne erişmek için Tüm Marka ve Model Modem Şifreleri konumuza göz atabilirsiniz.
Üst