Kayıt ol

Nasıl Diş Fırçalanmalı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,586
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,732
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
Nasıl Diş Fırçalanmalı Dikkat Edilmesi Gerekenler
Nedendir bilinmez Türk halkı olarak diş kelimesini duyduğumuz an irkiliriz. Muhabbeti dönüyorsa kapatmak ve bir daha açmamak işimize gelir. Günümüzde anketlerde hala birinciliğini kaybetmeyen konulardan biridir en çok korkulan, çekinilen doktorların diş uzmanlarının olması. Halbuki ağız sağlığı ve diş sağlığı en dikkat edilmesi gereken konulardan biridir insanlık için. Uzman doktorlara tarafından birçok hastalığın, ölümcül düzeylere varabilecek kanserlerin ana sebebi ağız sağlığı ve diş sağlığından geçtiği belirtilmektedir. Bu yüzden günümüzde hala her kafadan başka bilgilerin çıktığı diş fırçalama tekniğiyle ilgili konuşmak istiyorum. Sadece diş fırçalamak ağız sağlığı için yeterli olmasa da çok önemli bir ana başlıktır.

Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Öncelikle en iyi diş fırçası en iyi diş macunu diye bir kavram yoktur. Her ağız yapısı için farklı farklı ağız bakım ürünleri mevcuttur bunların seçimini doktorumuza sorarak yapmak en doğrusudur.

Ağzımızın durumu ve yapısına göre seçmiş olduğumuz diş fırçasını 45 derecelik bir açıyla dişimize yaklaştırarak dişin enine doğru yavaş hamlelerle ileri-geri yapmalıyız. En son diş etinden bu sefer aşağı ve yukarıya doğru süpürür gibi yapılarak işlem tamamlanır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

« Diş fırçalama | - »
Flatcast radyolarına port açarken ihtiyacınız olan port numarası: 40123
Üst