Kayıt ol

Note 5'te Ters Takılan S Pen Nasıl Çıkarılır?

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
Note 5'te Ters Takılan S Pen Nasıl Çıkarılır?

Samsung uzun süredir Note serisini hızla yenilemekte. Burada gündelik ihtiyaçlara hızlı ve mobil çözümler sunması ürün değerini arttıran temel özelliklerin başında geliyor. Ancak zaman zaman bilgi eksikliğinden ve bazen de günün hızlı akışında insanın dikkati kolayca dağılabilir. Bu durum bazı hızlı çözümlerde problem olarak geri döner.

En Önemlisi Sakin Kalabilmekte

Note 5 telefonunuzun S Pen kalemini bir şekilde ters taktınız ve olduğu yerde sıkıştı. Hemen panik yapmak yerine bu yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Galaxy Note 5 akıllı cihazının S Pen yuvasının iç kısmında kalemin uç kısımlarına yakın yerde bulunan özel dizayn edilmiş boşluklara geçen plastik çentikler bulunur. Bunlar S Pen üzerindeki oyulmuş kısımlara geçerek kalemin yuvada sabitlenmesini sağlar. Oyulan bu kısımlar çentiklerle uyum gösterecek şekilde dizayn edildiğinden dolayı sistem doğru şekilde mekanizmayı kilitlemek zorundadır. S Pen ters takıldığında kalem üzerinde bulunan diğer oyuklara bu çentikler geçer. Özel uygulama dizaynının dışında bir mekanizma oluştuğu için geri çıkartmakta artık zorlanacaksınız.

Derin Bir Nefes Alın

Gündelik hayatta rahatça bulabileceğiniz bir defter sayfası veya kağıt parçasıyla bu problemi çözebilirsiniz. Kağıdı S Pen ebadında rulo yaparak S Pen ve yuvası arasına bir kılıf gibi yerleştirmeyi deneyin. Bu işlem kolay olmayacaktır. Kağıdı S Pen yuvasında ileriye doğru yerleştirdikçe kağıt S Pen’i tutmaya yarayan çentiklere değmeye başlayacaktır. Dikkatli bir şekilde kağıdı kılıf şeklinde ileriye doğru ittiğinizde çentikle S Pen arasına giren kağıt mekanizmayı açacaktır. Dolayısıyla S Pen boyunca kağıdı yuvaya soktuğunuzda artık S Pen’i tutan çentikler açık konuma gelecektir ve kağıt içerisinden veya kağıt ile birlikte S Pen’i yuvasından çıkartabileceksiniz.

Burada önemli olan kağıdın biraz sert ama ince olmasıdır. Çünkü ince kağıt kullanırsanız mekanizmayı açacak mukavemeti olmayacaktır. Kalın bir kağıt (kuşekağıdı gibi) kullanırsanız kağıt S Pen ile yuva arasına rahatça girmeyecek ve zorlama hareketlerinde mekanizmaya hasar verecektir. Hasarlı bir mekanizma S Pen'i yuvasında sabitleme görevini yitirir.
 

DarkBlue

Katılımcı
1
Katılım
26 Mayıs 2023
Konular
0
Mesajlar
34
Reaksiyon puanı
3
Puanları
6
Cinsiyet
Erkek
Paylaşım için teşekkürler
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Adobe Photoshop programının ayarlarını sıfırlamak için, Adobe Photoshop simgesini çift tıkladıktan hemen sonra klavyeden "SHIFT+CTRL+ALT" tuşuna basabilirsiniz. Çıkan "Delete the Adobe Photoshop Settings File?" uyarısı çıktığında "Yes" butonuna tıkladığınızda ayarlarınız sıfırlanarak Adobe Photoshop'unuz fabrika ayarlarına dönecektir.
Üst