Kayıt ol

PowerPoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,586
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,732
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
PowerPoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?
Microsoft Office Windows İşletim Sistemi ve Mac OS İşletim Sistemi ile uyumlu olan sürekli kendini geliştiren ve Word, Excel, Outlook, OneNote, Publisher, Access vb. programlarla hayatımızı kolaylaştıran program paketidir.

Microsoft Office programları bir ofisin ne ihtiyacı varsa karşılamaya çalışmaktadır. Microsoft Office bir ofisin ihtiyacı olan tüm programlar sahiptir.

Microsoft Office Paketi İçerisinde Hangi Programlar Bulunur?

Microsoft Word:
Artık günlük hayatımızda kullandığımız ve Microsoft ürünlerinin en ünlülerinden. Yazım yanlışlarını bulmakta çok yardımcı olan ve kitap, makale vb. gibi düz yazı metinlerini yazabileceğimiz kullanımı kolay program.

Microsoft Excel: Listeleme işlemlerini yapan programdır. Tablo ara yüzü ile kullanıcının karşısına çıkar. İçerisinde makro formüllerle işlemler yapılabileceği gibi en önemli özelliklerinden biri Microsoft Access programı ile birlikte hareket ederek veri tabanı olarak kullanılabilmesidir. Aynı zamanda formülleri toplama, çıkarma gibi basit olabileceği gibi eğer komutları gibi karışık da kullanılabilir. Ayrıca hazırlanan tablonun değerlendirilmesi de Excel programında yapılabilir.

Microsoft Outlook: Farklı bir tarayıcıya ya da programa ihtiyaç olmadan e-posta gönderme, gelen e-postaları okuma gibi fonksiyonları gerçekleştirir.

Microsoft Access: Bu program veri tabanını kullanarak bir ara yüz oluşturup listelerinizi daha kolay yapmanızı ya da günlük işlemeniz gereken bilgileri daha kolay yapmanızı sağlar. Microsoft Access tek başına koca bir dünyadır. Profesyonel eğitim gerektiren içerisinde makro formüller ve komutlar bulunduran bir programdır.

Microsoft OneNote: Kişisel, iş veya okul hesabı ile giriş yaparak dijital not defteri olarak kullanabileceğiniz programdır. Fotoğrafların yanına not alabilir ya da bir seminerde önemli gördüğünüz noktaları yazmak için kalem ve deftere ihtiyaç duymazsınız.

Microsoft Publisher: Reklam programı da denilebilir. Broşürler, el ilanları gibi materyaller üreterek pazarlamada kullanılabilir. Seminerlerde tanıtım amaçlı hazırlanabilir. Anketler hazırlanıp, broşürlerle reklamlar yapılabilir.

Microsoft PowerPoint: Slayt hazırlamanızı sağlayan program. Okulda, iş yerinde, pazarlamada, tanıtımlarda, seminerlerde, haberlerde vb. gibi hemen hemen her sektörde kullanılan Microsoft PowerPoint sürekli kendini geliştiren bir programdır. İçerisinde makro çalışmalar yapabilir. Slaytlara videolar ekleyebilirsiniz. Sunum yaparken yansıttığınız slaytların altına notlar alabilir, içerisinde bulunan kalem ile slayt üzerinde istediğiniz yere dikkat çekebilirsiniz. Microsoft PowerPoint’e animasyonlar ekleyebilir, resimler ekleyebilirsiniz.

PowerPoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?
Microsoft PowerPoint programının son özelliklerinden biri de eklenen resmin arka planını kaldırmak. Normalde Adobe Photoshop, Adobe Illustrator gibi programlarla resimleri düzenlerken PowerPoint programı kendi içerisinde böyle bir özellik barındırıyor.

Resim ekledikten resme tıklayın. Biçim sekmesinde bulunan “Ayarlar” bölümünden “Arka Planı Kaldır” seçeneğine tıklayın. Buradan isterseniz siz nerelerin kalacağını veya silineceğini belirleyin isterseniz Microsoft PowerPoint kendisi belirlesin.

Bu arada yaptığınız işlemler resmin aslını değiştirmez. Eğer yaptığınız işlemin sonundaki resmi kaydetmek istiyorsanız sağ tıklayın, resim kaydedin.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Adobe Photoshop programının ayarlarını sıfırlamak için, Adobe Photoshop simgesini çift tıkladıktan hemen sonra klavyeden "SHIFT+CTRL+ALT" tuşuna basabilirsiniz. Çıkan "Delete the Adobe Photoshop Settings File?" uyarısı çıktığında "Yes" butonuna tıkladığınızda ayarlarınız sıfırlanarak Adobe Photoshop'unuz fabrika ayarlarına dönecektir.
Üst