Kayıt ol

Telefonun Sinyal Gücünü Arttırma Yolları

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
Telefonun Sinyal Gücünü Arttırma Yolları

Aramalarda sesiniz gidiyor ya da karşı tarafı net duyamıyorsanız, internet bağlanmada zorluk yaşıyorsanız veya sinyal gücünüz zayıfsa telefonun sinyal gücünü arttırma yollarını deneyebilirsiniz. Telefonun çekim gücünü arttırarak tüm bu sorunlardan kurtulabilir ve keyifli bir telefon deneyimi yaşayabilirsiniz.

Telefonun Çekim Gücünü Arttırmak

Günlük hayatın en önemli cihazlarından biri akıllı telefonlar dolayısıyla bu cihazlarda yaşanan sorunlar sinir bozabiliyor ya da tüm günü mahvediyor. Telefonun çekim gücünü arttırmak için şunları deneyin:
  • Dış Etkenleri Kaldırın: Kapak ya da kılıf kullanarak binlerce liralık telefonunuzu korumak istiyor olabilirsiniz ancak dayanıklı ve kalın kapaklar sinyal gücünü azaltıyor. Kapak ya da kılıf alırken anten kısmını açıkta bırakacak modelleri tercih ederek telefonun çekme gücünü arttırabilirsiniz.
  • Baz İstasyonları: Telefonunuz sinyalleri baz istasyonlarından alıyor ancak çeşitli etkenler nedeniyle baz istasyonlarından gelen sinyaller zayıflıyor. Pencere kenarında durmak, metalden yapılan eşyaların yanında telefon kullanmamak ve telefonunuzu diğer elektronik cihazlardan uzak tutmak baz istasyonundan gelen sinyalleri yükseltecektir.
  • Batarya: Şarjınız azaldığında telefonunuz tasarruf moduna geçer ve sinyal bulma gücü de yavaşlar. Bataryanız azaldığında Wi-Fi ve Mobil veriyi kapatın bu sayede batarya ömrü uzarken telefonun şebekesi de yükselecektir.
  • SıM kartınızı kontrol edin: Kullanılan sim kartlar doğrudan bağlantıyı etkiler, sinyal gücünüz azaldığı takdirde sim kartı yerinden çıkarın ve temizleyin. Toz ya da kir gibi etkenleri temizlemek telefonun sinyal gücünü arttıracaktır.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Adobe Photoshop programının ayarlarını sıfırlamak için, Adobe Photoshop simgesini çift tıkladıktan hemen sonra klavyeden "SHIFT+CTRL+ALT" tuşuna basabilirsiniz. Çıkan "Delete the Adobe Photoshop Settings File?" uyarısı çıktığında "Yes" butonuna tıkladığınızda ayarlarınız sıfırlanarak Adobe Photoshop'unuz fabrika ayarlarına dönecektir.
Üst