Kayıt ol

Windows 10 Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
Windows 10 Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

Güncelleme Gerekli Midir?
Windows işletim sistemi kurulduğunda genel olarak otomatik güncelleme işlemi otomatik olarak açılmıştır. Kullanıcılar işletim sistemini kullanırken Windows tarafından gönderilen güncellemeleri de otomatik olarak alırlar. Bu güncellemeler bilgisayara yüklenmeden önce kullanıcıların güncellemelerin yüklenmesi için onayı istenir. Tabii ki güvenlik açıklarının kapatılması ve işletim sistemindeki yeni uygulamaların tamamlanması için güncelleme yapmak gereklidir. Günümüzde işletim sistemlerindeki açıkları kullanarak bilgisayarlara sızma girişimlerinin önüne de bu güncellemeler ile geçilmeye çalışılmaktadır.

Güncellemeleri Kapatmak
İşletim sisteminiz Windows 10 ise, güncellemeleri kapatmanın birkaç yöntemi bulunmaktadır. Her bir işlemde de işletim sisteminizi güncellemelere kapatabilirsiniz. Ancak, Windows 10 kullandığınız bilgisayarınızın güvenliği için size gönderilecek olan güncellemelerden haberdar olamayacaksınız. Yine de kapatmaya karar verdiyseniz, bundan birinci yöntem “hizmetler” veya “services” komutunu arama kısmına yazarak bilgisayarınızın arka planda çalışan uygulamalarını açmaktır. Bu pencerede Windows update seçeneğini çift tıklayarak açın, seçeneklerden “devre dışı”nı işaretleyin ve sonra da “durdur” seçeneğini tıklayın. Bu işlemden sonra Windows 10 işletim sistemini yeni güncelleme almayan veya taramayacaktır.

Bir diğer yöntemde ise yapılandırma ayarlarını değiştirerek güncellemeleri kapatma işlemi yapmaktır. Bunun için “çalıştır” komutu (run) açılarak “gpedit.msc” komutu yazılır. Ekrana gelen Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi penceresinde Bilgisayar Yapılandırması, Yönetim Şablonları, Windows Bileşenleri ve Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır seçeneği açılır. Bu penceredeki Etkin düğmesi aktif hale getirilerek, seçenekler bölümündeki Karşıdan Yükleme ve Kurma İçin Uyar seçeneği seçilerek Tamam butonu tıklanır.

Güncelleştirme ve Güvenlik, Güncelleştirmeleri Denetle seçilerek ayarlar kaydedilir ve bilgisayar yeniden başlatılır. Bu işlemden sonra Windows 10 update işleminiz kapatılmış olmaktadır. İşletim sisteminin daha dinamik ve verimli çalışması için güncellemeleri sürekli olarak almanız gereklidir. Genelde kullanıcılar güncelleme esnasında bilgisayarlarının veya internet bağlantılarının yavaşladığından şikayet ettikleri için güncellemeleri almak istememektedir.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Adobe Photoshop programının ayarlarını sıfırlamak için, Adobe Photoshop simgesini çift tıkladıktan hemen sonra klavyeden "SHIFT+CTRL+ALT" tuşuna basabilirsiniz. Çıkan "Delete the Adobe Photoshop Settings File?" uyarısı çıktığında "Yes" butonuna tıkladığınızda ayarlarınız sıfırlanarak Adobe Photoshop'unuz fabrika ayarlarına dönecektir.
Üst