Kayıt ol

Windows 10'un Açılış ve Kapanış Hızı Nasıl Artırılır

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
Windows 10'un Açılış ve Kapanış Hızı Nasıl Artırılır?

Öncelikle Windows size açılışı hakkında bilgileri verebilmektedir. Arka planda çalışan uygulamalar, bilgisayarın kendine ait yazılımlar ve birçok şey daha sizin arka planınız da çalışmakta. Görev yöneticisi adlı programdan bunları kontrol edip açılmasını, kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Windows'un açılma hızı açılırken programları başlatmasıyla alakalıdır. Bilgisayarınızı açtığınızda başlamasını istediğiniz veya istemediğiniz programları Ctrl+Alt+Delete tuşlarına basarak Görev yöneticisi>Başlangıç adresine gidin buradan istediğiniz programa tıklayarak sağ altta bulunan Devre dışı bırak butonuna basın ve bu şekilde kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu programları kapattığınızda bilgisayarınız başlarken daha verimli ve hızlı başlar. Bilgisayarınız başladıktan sonra devre dışı bıraktığınız programı kendi isteğinizle başlatabilirsiniz.

Masaüstünün Açılma ve Kapanmada Ki Etkisi
Bir başka nokta ise masaüstünüz. Masaüstünüzde bulunan uygulama kısayolları, dosyalar, resimler ve buna benzer şeyler ne kadar sık ise bilgisayar o kadar geç başlar. Masaüstünüzü gayet sakin, sade ve boş bırakmaya özen gösterin.

Bilgisayarınızda Temizleyici Bir Program Bulundurun.
Bilgisayarınız istediğiniz kadar güçlü olsun ister istemez bir temizleyici programa ihtiyaç duyabilir. Bu programlar ön belleği, kullanılmayan çerezleri, silinmiş uygulamaları, ve uygulama kırıklarını silmenize yardımcı olur.

Programlar
Programların bilgisayardaki yeri önemlidir. Bilgisayar gün geçtikçe yorulmaya, bozulmaya başlayabiliyor. Programlar bilgisayarda yer kaplıyor bilgisayarın bileşenlerini kullanıyor. Programlar gün geçtikçe bilgisayarda bulunan yeri azaltıyor, kullanıyor. Gereksiz programlar çalışmadığı halde bilgisayarı yavaşlatıyor. Kullanılmayan programlar silinmeli ve uygulamanın kırıkları giderilmelidir. Ayrıca resimler, videolar ve ses dosyaları bilgisayarda önemli ölçüde yer kaplar. Bilgisayarınızı temiz kullanın. Gerekmedikçe birden fazla uygulama kullanmayın, açık tutmayın. Kullandığınız uygulamalar hakkında bilgi edinin, eğer uygulama bilgisayarınız için zararlı ise kullanmayın ve silin.

Donanım
Bilgisayarınız donanımları eğer yeterli değil veya şu anki durumundan memnun değilseniz bilgisayarınızı hızlandırmak için okuma/yazma hızı daha yüksek olan SSD ve Hard diskler kullanılabilir.

Bu donanımları teknoloji marketlerinden satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürünü takmayı bilmiyorsanız, eğer aldığınız mağazada böyle bir hizmet mevcut ise mağazaya takılmasını istediğinizi dile getirebilirsiniz.
 

DarkBlue

Katılımcı
1
Katılım
26 Mayıs 2023
Konular
0
Mesajlar
34
Reaksiyon puanı
3
Puanları
6
Cinsiyet
Erkek
Paylaşım için teşekkürler
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Adobe Photoshop programının ayarlarını sıfırlamak için, Adobe Photoshop simgesini çift tıkladıktan hemen sonra klavyeden "SHIFT+CTRL+ALT" tuşuna basabilirsiniz. Çıkan "Delete the Adobe Photoshop Settings File?" uyarısı çıktığında "Yes" butonuna tıkladığınızda ayarlarınız sıfırlanarak Adobe Photoshop'unuz fabrika ayarlarına dönecektir.
Üst