Kayıt ol

Windows Siyah Ekran Hatası

Masmavi

Administrator
10
Katılım
9 Haziran 2018
Konular
1,336
Mesajlar
5,589
Çözümler
8
Reaksiyon puanı
1,733
Puanları
113
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.masmavi.net
Cinsiyet
Erkek
Windows üzerine nadir görünen hatalardan birisidir. Birçok kişi bu hatanın donanımdan kaynaklanabileceğini düşünmektedir. Ancak bu hatanın donanımdan kaynaklanma ihtimali %10 kadar düşük bir ihtimaldir. Bu ihtimal ise RAM’dir.

Ancak bu hata genelde bozulan hard disk ya da windows sistem dosyalarından kaynaklanmaktadır. Windows Açıldıktan Sonra Siyah Ekran Hatası, genelde windows logosu geldikten sonra başlangıç ekranına gelmeden önce görünür ve bazen mouse imleci ekranda görülebilir bazen ise görünmez. Bu hatayı gidermek için üç farklı yöntem vardır.

Windows Siyah Ekran Hatası Çözümü 1.Yöntem

Bilgisayarınızı güvenli mod üzerinden açmayı deneyiniz. Bunun için bilgisayar açılışında "F8" tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Güvenli mod üzerinden bilgisayarı açtıktan sonra, Cmd’yi açın. Bunun için Çalıştır' a Cmd yazıp enter’lamanız yeterlidir.

Cmd ekranına CHKDSK /R yazarak hard disk hatalarını taratınız. Yapılan tarama 10 - 15dk arası sürmektedir. Güvenli mod açılırken şifre isterse ve sizde bir şifre koymadığınıza emin iseniz. Boş bırakıp geçiniz, açılacaktır.


Windows Siyah Ekran Hatası Çözümü 2.Yöntem

Eğer güvenli mod’a erişim yapamıyorsanız. Yine bilgisayarı Güvenli Mod‘a başlatır gibi, "F8" tuşu ile açın. Buradan Komut Sistemi İle Açma sekmesini seçelim ve gelen ekrana CHKDSK /R yazarak Enter’layalım. Yine tarama yaptıracaktır ve ortalama 10 - 15 dakika sürmektedir. Eğer bu çözüm yolu da işinize yaramadı ise 3. çözüm yöntemini deneyin.

Windows Siyah Ekran Hatası Çözümü 3.Yöntem

Sorun hard disk nedeniyle meydana gelmiyor ise windows dosyalarımızı gözden geçirmemiz lazım, bunun için sistem geri yükleme, bilgisayarı onarma seçeneklerini denemelisiniz.

Yine bilgisayarı "F8" tuşu ile başlatın ve sistem onarımını seçin ve windows’u onarmayı deneyin. Ancak onarma işlemi yapamazsanız, kesin çözüm bilgisayara Format atmak olacaktır.

Umarım işinizi görür ve faydalı olur, kolay gelsin.
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın

Yeni bir konu oluşturabilmek veya konulara cevap verebilmek için sitemize üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Forum sitemizde bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Giriş yapın.

Modem ara yüzüne erişmek için Tüm Marka ve Model Modem Şifreleri konumuza göz atabilirsiniz.
Üst